Подробни бележки за Мекотели
Ако вашето малко дете внезапно е развило обрив с безболезнени, малки, кръгли подутини с малки остатъци в средата, виновникът може да е вирусът на молуската шарка.
За повеќе информации, погледајте ги Условите на употреба.
Характерна особеност на гастроподите е вторичната загуба на билатералната симетрия на тялото.
Но може би това дали са умни или глупави е по-маловажно от факта, че са направо удивителни от първото до последното пипало. Омагьосващи са.
Повеќето полжави, главно, ползат со стапалото. Тие се жители на слатките и солените води, а некои од нив живеат и на копно;
Растителноядните мекотели се хранят с водорасли. Част от тях се хранят с едноклетъчни водорасли, които се остъргват с радулата от различни повърхности. Други консумират талусни водорасли като например различни кафяви водорасли, отново с помощта на радулата.
В началото на размножителния период се образуват мъжките полови клетки.Два охлюва застават в определена поза и разменят сперматозоиди.След това започва размножаването.По този начин те се предпазват от самооплождането, точно като дъждовните червеи.
От зоологическа гледна точка групата на ракообразните и мекотелите обхваща хиляди видове. Въпреки това, само някои от тях, живеещи предимно в морето, имат гастрономическо и икономическо значение.
Представителите на опашнохордовите животни дълго време са класифицирани от естествоизпитателите в една група с някои мекотели
Како претставници од оваа група се октоподите и сипите.
Мекотелите обикновено се размножават по полов път, въпреки че някои мекотели (охлюви и охлюви) са хермафродити, те все пак трябва да се чифтосват, за да оплодят яйцата си.
Можете да намалите риска от заразяване с предаване на състоянието с добри хигиенни практики.
Огромното мнозинство на мекотели живеат во длабоките океани и се релативно безбедни од уништување на нивното живеалиште и уништување од страна на луѓето, но тоа не е случај за слатководните мекотели (т.
Раждането на Венера. Фреска от Помпей Мидите често са свързвани с древногръцката богиня Афродита и нейния римски аналог Венера. Според легендата богинята се ражда от морската пяна, стъпила на черупката на мида.